បន្ទាយមានជ័យ៖ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ម.ក លោក Nam-Che KANG ដែលបានអញ្ជើញមកពីប្រទេសកូរ៉េ បានបំពេញទស្សនកិច្ចដោយផ្ទាល់នៅ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់សាខាប៉ោយប៉ែត និងសាខាដទៃទៀតដែលស្ថិតនៅតាមបណ្តោយព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ នៅថ្ងៃទី 7 ខែសីហា ឆ្នាំ 2025 ដើម្បីជួបនិងថ្លែងអំណរគុណជូនចំពោះបុគ្គលិកសាខា ដែលបានខិតខំប្រឹងប្រែងបំពេញការងារ ប្រកបដោយភាពអត់ធន់ និងស្មារតីទទួលខុសត្រូវខ្ពស់។ ទោះបីជាមានការប៉ះទង្គិចតាមព្រំដែននាពេលថ្មីៗនេះ សាខាប៉ោយប៉ែតនៅតែបន្តប្រតិបត្តិការរបស់ខ្លួន ដើម្បីបម្រើសេវាហិរញ្ញវត្ថុជូនអតិថិជន និងសាធារណជនដែលបាននិងកំពុងស្ថិតក្រោមស្ថានភាពដ៏លំបាក។ ដំណើរទស្សនកិច្ចនេះ សបង្ហាញពីការយកចិត្តទុកដាក់អំពីសុខទុក្ខ សុខសុវត្ថិភាព និងសុខុមាលភាពរបស់បុគ្គលិក ដែលនៅតែជាអាទិភាពខ្ពស់បំផុតរបស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ និងការគិតគូររបស់ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ក៏ដូចជាថ្នាក់ដឹកនាំធនាគារផងដែរ។
បន្ទាប់ពីដំណើរសាកសួរសុខទុក្ខបុគ្គលិកនៅតាមសាខាមួយចំនួនរួចហើយ ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងថ្នាក់ដឹកនាំ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានធ្វើដំណើរទៅកាន់ជំរុំជនភៀសសឹកក្នុងស្រុកអូរជ្រៅ ដើម្បីផ្ដល់អំណោយដល់អាជ្ញាធរដែនដី និងក្រុមគ្រួសារដែលផ្លាស់ទីលំនៅ។ នៅក្នុងការជួបសម្តែងការគួរសម និងចូលរួមជាមួយអាជ្ញាធរ និងតំណាងប្រជាជនជាជនភៀសសឹក លោកប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលបានលើកឡើងពីការប្តេជ្ញាចិត្តយូរអង្វែងរបស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ក្នុងការគាំទ្រប្រជាជនកម្ពុជា ពិសេសអតិថិជន ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ក្នុងគ្រាមាន វិបត្តិភ័យនានា។ លោកសង្ឃឹមថា ការរួមចំណែកទាំងនេះ អាចជួយសម្រាលបន្ទុក និងគាំទ្រដល់ប្រជាជនក្នុងជំរុំជនភៀសសឹកជាបណ្តោះអាសន្ន ហើយធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បន្តប្តេជ្ញាថានឹងជួយប្រជាជន និងអតិថិជនឱ្យទទួលបានភាពរីកចម្រើនឡើងវិញ តាមរយៈកម្មវិធីផ្ដល់ជំនួយទាំងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងមិនមែនហិរញ្ញវត្ថុ។
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ប្រកាន់ខ្ជាប់នូវគុណតម្លៃ «រីកចម្រើនជាមួយសហគមន៍ និងជាអ្នកដំបូងគេក្នុងការជួយសហគមន៍វិញក្នុងគ្រាដែលអតិថិជននិងសហគមន៍ត្រូវការបំផុត» ដោយមានសហការសាមគ្គីជាមួយថ្នាក់គ្រប់គ្រង បុគ្គលិកធនាគារខេប៊ីប្រាសាក់ និងសហគមន៍ នៅក្នុងគ្រាមានអាសន្ន។
សូមជម្រាបជូនផងដែរថា ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានចូលរួមបរិច្ចាគជូនរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជានូវទឹកប្រាក់ចំនួន 500,000 ដុល្លារអាមេរិក ក្នុងគោលបំណងចូលរួមជួយដល់ជនភៀសសឹក និងស្តារនិងអភិវឌ្ឍតំបន់ព្រំដែនឡើងវិញ។ ខេប៊ីប្រាសាក់ ក៏បាននិងកំពុងអនុវត្តតាមសេចក្តីណែនាំរបស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាដោយសម្រាលបន្ទុកដល់គ្រួសារយោធិន តាមរយៈការលុបចោលបំណុលទាំងស្រុងជូនអតិថិជន និងអ្នករួមខ្ចី ជាយោធិនពលី និងសម្រួលការទូទាត់សងដល់យោធិនដែលរងរបួស ជនភៀសសឹក ការផ្តល់អាហារូបករណ៍ 100% សម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្ររយៈពេល 4 ឆ្នាំជូនដល់កូនៗរបស់វីរជនពលីជីវិតដែលជាអតិថិជន ឬ អ្នករួមខ្ចី របស់ខេប៊ីប្រាសាក់ និងការផ្តល់ឱកាសការងារជូនដល់កូនៗយោធិនទៀតផង។ ក្រៅពីនេះ ថ្នាក់ដឹកនាំ និងបុគ្គលិកនៃ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បាននាំយកអង្ករដែលជាអំណោយរបស់មូលនិធិបុគ្គលិកធនាគារខេប៊ីប្រាសាក់ ប្រគល់ជូនរដ្ឋបាលខេត្តចំនួន៧ ដែលស្ថិតនៅតាមបណ្ដោយព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ ដើម្បីឧបត្ថមគាំទ្រដល់ប្រជាជនដែលបានជម្លៀសពីតំបន់សមរភូមិ និងចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធវីរជនពលី និងឧបត្ថម្ភថវិកាផងដែរ។

Banteay Meanchey: Mr. Nam-Che KANG, Chairman of the Board of Directors of KB PRASAC Bank, came from Korea and personally visited KB PRASAC Bank Poipet branch and other branches located along the Cambodia-Thailand border on 7 August 2025 to meet and thank the branch staff for their hard work, resilience and sense of responsibility. Despite the recent border clashes, Poipet branch continues to operate to provide financial services to customers and the public who have been under challenging conditions The visit demonstrates the concern for the safety and well-being of employees, which remains the highest priority of KB PRASAC Bank and the consideration of the Board of Directors as well as the bank’s management.
After visiting staff at several branches, the Board of Directors and management of KB PRASAC Bank traveled to a refugee camp in O’Chrov district to provide donations to the local authorities and displaced families. In a courtesy call with authorities and representative of the refugees, the Chairman of the Board of Directors emphasized KB PRASAC Bank’s long-standing commitment to supporting Cambodian people, especially KB PRASAC Bank customers, in times of crisis. He hoped that these contributions would help temporarily ease the burden and support the people in the refugee camp. And KB PRASAC Bank remains committed to helping the people and customers for swift recovery through both financial and non-financial assistance programs.
KB PRASAC Bank is committed to the value of “growing with the community and being the first to reach out in times of need”—standing in solidarity with both staff and the wider community during this time of uncertainty.
It is also worth noting that KB PRASAC Bank has donated USD 500,000 to the Royal Government of Cambodia to help refugees and restore and develop the border areas. KB PRASAC has also been following the instructions of the National Bank of Cambodia by easing the burden on military families by completely writing off debts for customers and co-borrowers who are fallen soldiers, facilitating payments to injured soldiers and refugees, providing 100% scholarships for a 4-year bachelor’s degree to the children of fallen soldiers who are KB PRASAC customers or co-borrowers, and providing job opportunities to the children of soldiers. In addition, the management and staff of KB PRASAC Bank have brought rice donated by KB PRASAC Employee Charity Fund to the administrations of 7 provinces along the Cambodia-Thailand border to support evacuees from the battlefield and to pay tribute to the martyrs and provide financial support.