សេអ៊ូល៖ ធនាគារ KB Kookmin ដែលជាក្រុមហ៊ុនមេរបស់ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានប្រកាសកាលពីពេលថ្មីៗនេះថា កុមារកម្ពុជាចំនួនប្រាំនាក់ដែលមានជំងឺបេះដូងពីកំណើតត្រូវបានអញ្ជើញទៅកាន់ប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង ហើយបានផ្តល់ការវះកាត់ដោយឥតគិតថ្លៃ និងជំនួយផ្នែកវេជ្ជសាស្ត្រនៅមន្ទីរពេទ្យ Bucheon Sejong ព្រមទាំងផ្តល់លើការចំណាយលើមធ្យោបាយធ្វើដំណើរ និងកន្លែងស្នាក់នៅពីភ្នំពេញទៅកាន់ទីក្រុងសេអ៊ូល និងត្រឡប់មកវិញ។
គម្រោងគាំពារកុមារដែលមានជំងឺបេះដូងកម្ពុជា គឺជាគម្រោងរួមគ្នារវាង the Financial Supervisory Service, the Salvation Army Korea និង ធនាគារ KB Kookmin ។ គម្រោងនេះមានគោលបំណងជួយកុមារក្រីក្រកម្ពុជាឱ្យមានក្តីសង្ឃឹមថ្មី និងសុភមង្គលក្នុងជីវិតរបស់ពួកគាត់ និងក្រុមគ្រួសារ ។ ចាប់តាំងពីឆ្នាំ 2012 មក ធនាគារ KB Kookmin បានផ្តល់ជីវិតថ្មីដល់កុមារចំនួន 107 នាក់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដោយត្រូវចំណាយថវិកាប្រមាណជា 1,160 លានវ៉ុន (ឬសមមូលនឹង 82.20 ម៉ឺនដុល្លារអាមេរិក)។
ព្រឹត្តិការណ៍ទស្សនកិច្ចដែលបានធ្វើឡើងនៅមន្ទីរពេទ្យ Bucheon Sejong ត្រូវបានចូលរួមដោយ លោក Lee Hwan Ju ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ KB Kookmin Bank; លោក Lee Se-hoon, អនុប្រធានជាន់ខ្ពស់នៃសេវាត្រួតពិនិត្យហិរញ្ញវត្ថុ; លោក Lee Myung-mook ប្រធានមន្ទីរពេទ្យ Bucheon Sejong; លោកស្រី Jeong Hyeon ប្រធាននាយកដ្ឋានវេជ្ជសាស្ត្រកុមារ និងវ័យជំទង់នៅមន្ទីរពេទ្យ Bucheon Sejong; លោក Han Se-jong អគ្គលេខាធិការនៃ Salvation Army Korea និងលោក Namadi Joel Jin ដែលជាអត្តពលិកដែលឧបត្ថម្ភដោយ KB Financial Group ។
មន្ត្រីធនាគារ KB Kookmin បានលើកឡើងថា “វាជារឿងរីករាយរបស់យើងខ្ញុំក្នុងការចូលរួមជាផ្នែកមួយនៃការជួយកុមារនៅ កម្ពុជា ដើម្បីទប់ទល់នឹងជំងឺបេះដូង និងទទួលបានជីវិតថ្មីតាមរយៈការវះកាត់នៅទីនេះ” ។ “យើងបន្តគម្រោងសប្បុរសធម៌បែបនេះ ដើម្បីធ្វើឱ្យសុបិនរបស់កុមារទាំងនោះក្លាយជាការពិត និងមានសុខភាពល្អ”។
សូមជម្រាបជូនផងដែរថា KB Kookmin Bank គឺជាធនាគារឈានមុខគេរបស់ប្រទេសកូរ៉េ , ជាសមាជិកនៃក្រុមហិរញ្ញវត្ថុដ៏ធំបំផុតគឺ KB Financial Group, ដែលមានមូលដ្ឋានអតិថិជន និងបណ្តាញសាខាធំជាងគេនៅក្នុងប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង។ ធនាគារ ក៏កំពុងឈានមុខគេក្នុងយុគសម័យហិរញ្ញវត្ថុឌីជីថល ដោយផ្តល់នូវផលិតផល និងសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុដែលមានលក្ខណៈខុសប្លែកពីគូរប្រជែង ដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងដោយចំណេះដឹងហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតរបស់ខ្លួន។ ស្វែងយល់បន្ថែមតាមរយៈ www.kbfg.com

Seoul: KB Kookmin Bank, Parent Company of KB PRASAC Bank, recently announced that five Cambodian children suffering from congenital heart disease has been invited to South Korea and provided free surgery and medical support at Bucheon Sejong Hospital as well as cost of transportation and accommodation from Phnom Penh to Seoul and return.
The Cambodian Heart Disease Children Support Project is a joint project between the Financial Supervisory Service, the Salvation Army Korea, and KB Kookmin Bank. The project aims at helping poor Cambodian children with new hopes and happiness in their life and family. Since 2012, KB Kookmin Bank has given new life to 107 children in Cambodia with the fund of KRW 1.16 billion (or equivalent to $822 thousand).
The visitation event held at Bucheon Sejong Hospital was attended by Mr. Lee Hwan Ju, President of Kookmin Bank; Mr. Lee Se-hoon, Senior Vice President of the Financial Supervisory Service; Mr. Lee Myung-mook, President of Bucheon Sejong Hospital; Ms. Jeong Hyeon, Director of the Pediatrics and Adolescent Medicine Department at Bucheon Sejong Hospital; Mr. Han Se-jong, Secretary General of the Salvation Army Korea; and Mr. Namadi Joel Jin, a track and field athlete sponsored by KB Financial Group.
“It’s our pleasure to take a part of helping children in Cambodia to stand against the heart disease and get a new life through surgery here,” said a KB Kookmin Bank official. “We continue such generous project to support those children in making the dream come true and healthy.”
Please note that KB Kookmin Bank is a Korea’s leading bank, a member of the biggest financial group – KB Financial Group, with the largest customer base and branch network in the nation. The bank is also leading the digital finance era, providing differentiated financial products and services engineered by its innovative financial know-how. Learn more at www.kbfg.com