ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ចូលរួមផ្សព្វផ្សាយក្នុងកម្មវិធី “ទិវាប្រាក់រៀល” នៅខេត្តតាកែវ
ខេត្តតាកែវ៖ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ម.ក បានចូលរួមផ្សព្វផ្សាយក្នុងកម្មវិធី “ទិវាប្រាក់រៀល” ជាមួយធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ដែលមានការរៀបចំការតាំងពិព័រណ៍ និងការប្ដូរក្រដាសប្រាក់រៀលចាស់ ទក់ រហែក យកប្រាក់ថ្មីដោយឥតគិតថ្លៃ នៅសួនច្បារមាត់បឹងតាកែវ ខេត្តតាកែវ នៅថ្ងៃទី 30 ខែមេសា ឆ្នាំ 2025 ។
ក្នុងឱកាសនោះដែរ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានរៀបចំជាស្តង់ពិព័រណ៍ ដើម្បីចូលរួមចំណែកក្នុងការជំរុញបរិយាប័ន្នហិរញ្ញវត្ថុ តាមរយៈការចែករំលែក ចំណេះដឹងហិរញ្ញវត្ថុក្នុងយុគសម័យឌីជីថល ក៏ដូចជាជំរុញការសន្សំ និងការគ្រប់គ្រងការចាយវាយតាមរយៈគណនីសន្សំ និងការប្រើប្រាស់អេបធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ផងដែរ។
ជាមួយការប្តេជ្ញាចិត្តជាបន្តបន្ទាប់ក្នុងការលើកកម្ពស់ការប្រើប្រាស់ប្រាក់រៀល ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានផ្ដល់ជូននូវការបើកគណនីជាប្រាក់រៀលដោយមិនគិតថ្លៃបើក និងថ្លៃសេវាប្រចាំឆ្នាំ, ផ្ដល់ប្រាក់កម្ចីជាប្រាក់រៀល និងផ្ដល់អត្រាការខ្ពស់សម្រាប់ ការសន្សំជាប្រាក់រៀលផងដែរ។

Takeo Province: KB PRASAC Bank Plc. joined NBC’s Riel Day event featuring booth activation and a campaign to exchange old and damaged riel banknotes for new ones for free of charge at Takeo Lake Garden in Takeo province on 30 April 2025.
On that occasion, KB PRASAC Bank set up an exhibition booth to contribute to promoting financial inclusion by sharing financial knowledge in the digital age, as well as promoting savings and spending management via savings accounts and the use of KB PRASAC Mobile app.
With ongoing commitment to promote the use of Riel, KB PRASAC Bank offers riel account opening with no opening fee and annual service fee, provides riel loans, and offers high interest rates for riel savings account.