កំពង់ធំ-សៀមរាប ថ្ងៃទី 8-9-10 ខែសីហា ឆ្នាំ 2025 ៖ ថ្នាក់ដឹកនាំធនាគារខេប៊ីប្រាសាក់ បានអមដំណើរលោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី អគ្គទេសាភិបាលធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា រួមជាមួយតំណាងសមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា និងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជាជាច្រើនរូប ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកថវិកា អំណោយជាអង្ករ និងគ្រឿងឧបភោគបរិភោគជូនគ្រួសារយោធិនពលីដែលមានលំនៅដ្ឋាននៅខេត្តកំពង់ធំ និងខេត្តសៀមរាប។
លោកជំទាវបណ្ឌិត និងថ្នាក់ដឹកនាំ ក៏បានអញ្ជើញចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និង លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត ជូនយោធិនដែលកំពុងសម្រាកព្យាបាលនៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្តសៀមរាប និងមន្ទីរពេទ្យយោធភូមិភាគទី៤ នៅខេត្តសៀមរាបផងដែរ។
សូមជម្រាបជូនផងដែរថា កាលពីពេលថ្មីៗនេះ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងថ្នាក់ដឹកនាំ នៃធនាគារខេប៊ីប្រាសាក់ ចុះសួរសុខទុក្ខជនភៀសសឹក និងជួបសំណេះសំណាលជាមួយបុគ្គលិកនៅសាខាតាមបណ្ដោយព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ។ មិនតែប៉ុណ្ណោះ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានចូលរួមបរិច្ចាគជូនរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជានូវទឹកប្រាក់ចំនួន 500,000 ដុល្លារអាមេរិក ក្នុងគោលបំណងចូលរួមជួយដល់ជនភៀសសឹក និងស្តារនិងអភិវឌ្ឍតំបន់ព្រំដែនឡើងវិញ។
ខេប៊ីប្រាសាក់ ក៏បាននិងកំពុងអនុវត្តតាមសេចក្តីណែនាំរបស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាដោយសម្រាលបន្ទុកដល់គ្រួសារយោធិន តាមរយៈការលុបចោលបំណុលទាំងស្រុងជូនអតិថិជន និងអ្នករួមខ្ចី ជាយោធិនពលី និងសម្រួលការទូទាត់សងដល់យោធិនដែលរងរបួស ជនភៀសសឹក ការផ្តល់អាហារូបករណ៍ 100% សម្រាប់ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្ររយៈពេល 4 ឆ្នាំជូនដល់កូនៗរបស់វីរជនពលីជីវិតដែលជាអតិថិជន ឬ អ្នករួមខ្ចី របស់ខេប៊ីប្រាសាក់ និងការផ្តល់ឱកាសការងារជូនដល់កូនៗយោធិនទៀតផង។
ក្រៅពីនេះ ថ្នាក់ដឹកនាំ និងបុគ្គលិកនៃ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បាននាំយកអង្ករដែលជាអំណោយរបស់មូលនិធិបុគ្គលិកធនាគារខេប៊ីប្រាសាក់ ប្រគល់ជូនរដ្ឋបាលខេត្តចំនួន៧ ដែលស្ថិតនៅតាមបណ្ដោយព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ ដើម្បីឧបត្ថមគាំទ្រដល់ប្រជាជនដែលបានជម្លៀសពីតំបន់សមរភូមិ និងចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធវីរជនពលី និងឧបត្ថម្ភថវិកាផងដែរ។

KB PRASAC Bank Accompanies Lok Chumteav Dr. CHEA Serey, Governor of the National Bank of Cambodia, to Visit Wounded Soldiers and Families of Fallen Soldiers
Kampong Thom-Siem Reap, 8-9-10 August 2025: Management of KB PRASAC Bank accompanied Lok Chumteav Dr. Chea Serey, Governor of the National Bank of Cambodia, along with representatives of Association of Banks in Cambodia (ABC) and Cambodia Microfinance Association (CMA) to visit and bring funds, gifts as rice and food to the families of fallen soldiers in Kampong Thom and Siem Reap provinces.
Lok Chumteav and the management also visited and brought valuable gifts from Samdech Moha Borvor Thipadei HUN Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, and Lok Chumteav Dr. Pich Chanmony Hun Manet, to soldiers who are undergoing treatment at the Siem Reap Referral Hospital and the 4th Military Region Hospital in Siem Reap.
It is also worth noting that recently Chairman of the Board of Directors and Management of KB PRASAC Bank visit refugees and meet with branch staff along the Cambodia-Thailand border. On top of this, KB PRASAC Bank has donated USD 500,000 to the Royal Government of Cambodia to help refugees and restore and develop the border areas.
KB PRASAC has also been following the instructions of the National Bank of Cambodia by easing the burden on military families by completely writing off debts for customers and co-borrowers who are fallen soldiers, facilitating payments to injured soldiers and refugees, providing 100% scholarships for a 4-year bachelor’s degree to the children of fallen soldiers who are KB PRASAC customers or co-borrowers, and providing job opportunities to the children of soldiers.
In addition, the management and staff of KB PRASAC Bank have brought rice donated by KB PRASAC Employee Charity Fund to the administrations of 7 provinces along the Cambodia-Thailand border to support evacuees from the battlefield and to pay tribute to the martyrs and provide financial support.