ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ សម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការប័ណ្ណឥណទានវីសា
រាជធានីភ្នំពេញ ថ្ងៃចន្ទ ទី៦ 6 ខែមេសា ឆ្នាំ 2026 ៖ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ដែលស្ថិតក្នុងចំណោមធនាគារធំៗចំនួន 5 នៅកម្ពុជា បានរៀបចំពិធីសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវប័ណ្ណឥណទានវីសា នៅសណ្ឋាគារ ហៃយ៉ាត់ រីជិនស៊ី ភ្នំពេញ ដោយមានការចូលរួមជាកិត្តិយសពីក្រុមហ៊ុនដៃគូ ពាណិជ្ជករ និងអតិថិជនជាច្រើនកុះករ។
ការសម្ពោធដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ប័ណ្ណឥណទានវីសាជាផ្លូវការនេះ គឺជាជំហានដ៏សំខាន់មួយទៀត ក្នុងដំណើរការបរិវត្តកម្មឌីជីថលរបស់ខេប៊ីប្រាសាក់ ដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងតម្រូវការរបស់អតិថិជនដែលកំពុងបន្តវិវឌ្ឍឥតឈប់ឈរនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
ប័ណ្ណឥណទានវីសាខេប៊ីប្រាសាក់ ត្រូវបានបង្កើតឡើងសម្រាប់អតិថិជនជាបុគ្គល និងអតិថិជនជាក្រុមហ៊ុនដោយក្នុងនោះសម្រាប់អតិថិជនជាបុគ្គល គឺមានប័ណ្ណ 3 ប្រភេទ គឺ ប័ណ្ណក្លាស៊ិក ប័ណ្ណហ្គោល និងប័ណ្ណផ្លាទីនីម ចំណែកឯសម្រាប់អតិថិជនជាក្រុមហ៊ុន មានប័ណ្ណ 2 ប្រភេទ គឺ ប័ណ្ណអាជីវកម្ម និងប័ណ្ណផ្លាទីនីមអាជីវកម្ម។ ប័ណ្ណឥណទានវីសាទាំងនេះ ត្រូវបានបង្កើតឡើងដើម្បីជួយដល់ការចំណាយរបស់អតិថិជនកាន់តែឆ្លាតវៃ និងពង្រឹងប្រសិទ្ធភាពនៃការគ្រប់គ្រងលំហូរសាច់ប្រាក់ឱ្យកាន់តែរលូន ជាមួយរយៈពេលមិនគិតការប្រាក់រហូតដល់ 47 ថ្ងៃ។  អ្វីដែលពិសេសនោះគឺប័ណ្ណទាំងនេះផ្ដល់ជូនអតិថិជន ដោយមិនគិតកម្រៃសេវាក្នុងការចេញប័ណ្ណថ្មីលើកដំបូង និងមិនគិតកម្រៃសេវាប័ណ្ណប្រចាំឆ្នាំនៅឆ្នាំដំបូង។
ប័ណ្ណឥណទានខេប៊ីប្រាសាក់ស័ក្ដិសមសម្រាប់ប្រើប្រាស់ក្នុងសម័យឌីជីថលដ៏ជឿនលឿន ដែលជួយឱ្យការបញ្ជាទិញទំនិញតាមអនឡាញ ការទូទាត់ថ្លៃទំនិញនិងសេវានៅតាមបណ្ដាហាងពាណិជ្ជករ និងការដកប្រាក់នៅជុំវិញពិភពលោកកាន់តែមានភាពងាយស្រួល រហ័ស ប្រកបដោយទំនុកចិត្ត។
លើសពីនេះ អតិថិជនដែលជាម្ចាស់ប័ណ្ណវីសាផ្លាទីនីម នឹងរីករាយជាមួយអត្ថប្រយោជន៍ធ្វើដំណើរលំដាប់វីអាយភីជាច្រើន ដោយអាចចូលរង់ចាំក្នុងបន្ទប់រង់ចាំពិសេសនៅអាកាសយានដ្ឋាន Plaza Premium Lounge រហូតដល់ទៅ 5 ដងក្នុងមួយឆ្នាំ ដោយឥតគិតថ្លៃ។
លោក វី វណ្ណា ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ការដាក់ឱ្យដំណើរការជាផ្លូវការនូវប័ណ្ណឥណទានវីសាខេប៊ីប្រាសាក់ គឺជាព្រឹត្តិការណ៍ដ៏សំខាន់មួយនៅក្នុងដំណើររបស់យើងខ្ញុំ ដើម្បីក្លាយជាធនាគារពាណិជ្ជយ៉ាងពេញលេញ ដែលប្តេជ្ញាផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត និងងាយស្រួលជូនដល់អតិថិជន។ ប័ណ្ណឥណទានទាំងនេះត្រូវបានរចនាឡើងមិនត្រឹមតែដើម្បីបង្កើនបទពិសោធន៍ទូទាត់ប្រចាំថ្ងៃប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងផ្តល់លទ្ធភាពជូនដល់អតិថិជនទាំងបុគ្គល និងអាជីវកម្មជាមួយនឹងភាពបត់បែនផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ ការគ្រប់គ្រងលំហូរសាច់ប្រាក់កាន់តែប្រសើរឡើង និងការចូលទៅកាន់បណ្តាញទូទាត់សកល»។
លោកបានបន្ថែមថា «ខណៈពេលដែលប្រទេសកម្ពុជាចាប់យកឌីជីថលូបនីយកម្ម ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ប្តេជ្ញាចិត្តគាំទ្របរិវត្តកម្មឌីជីថល ដោយដាក់ឱ្យដំណើរការផលិតផលនិងសេវាដែលមានសុវត្ថិភាព អាចទុកចិត្តបាន និងផ្តោតលើអតិថិជន។ ការដាក់ឱ្យដំណើរការប័ណ្ណឥណទានវីសារបស់យើងឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តយ៉ាងមុតមាំរបស់ធនាគារក្នុងការបំពេញតម្រូវការបែបផែនរស់នៅ និងអាជីវកម្មរបស់អតិថិជន ទន្ទឹមនឹងរួមចំណែកដល់ការរីកចម្រើននៃសេដ្ឋកិច្ចទំនើប និងមិនប្រើប្រាស់សាច់ប្រាក់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា»។
លោកស្រី នី ដាលីន នាយិកាផ្នែកទំនាក់ទំនងអតិថិជន ក្រុមហ៊ុន វីសា ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ក្រុមហ៊ុន Visa សូមអបអរសាទរចំពោះធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ចំពោះការបើកដំណើរការជាផ្លូវការប័ណ្ណឥណទានវីសារបស់ខ្លួន។ ព្រឹត្តិការណ៍ដ៏សំខាន់នេះឆ្លុះបញ្ចាំងពីភាពជាដៃគូដ៏រឹងមាំរវាង Visa និងធនាគារខេប៊ីប្រាសាក់ ដែលនាំមកនូវគុណតម្លៃដ៏ប្រណីតជូនដល់អតិថិជន ខណៈពេលដែលរក្សាបានស្តង់ដារអន្តរជាតិក្នុងការទូទាត់បែបឌីជីថល។ លើសពីឧបករណ៍ទូទាត់ ប័ណ្ណឥណទានវីសាខេប៊ីប្រាសាក់ អនុញ្ញាតឱ្យអតិថិជនរីករាយនឹងភាពងាយស្រួល សុវត្ថិភាព និងភាពបត់បែនកាន់តែច្រើននៅក្នុងប្រតិបត្តិការប្រចាំថ្ងៃ ទាំងក្នុង និងក្រៅប្រទេស»។
លោកស្រីបានបញ្ជាក់បន្ថែមទៀតថា «ការដាក់ឱ្យដំណើរការនេះគឺជាជំហានដ៏សំខាន់មួយក្នុងការជំរុញការទូទាត់បែបឌីជីថលរបស់ប្រទេសកម្ពុជា ដែលជួយដល់អ្នកប្រើប្រាស់ និងអាជីវកម្មបានចូលរួមយ៉ាងសកម្ម នៅក្នុងសេដ្ឋកិច្ចមិនប្រើសាច់ប្រាក់។ តាមរយៈបណ្តាញសកលរបស់ Visa អ្នកកាន់ប័ណ្ណខេប៊ីប្រាសាក់អាចធ្វើប្រតិបត្តិការបានយ៉ាងរលូននៅបណ្ដាហាងរបស់អាជីវកររាប់លាននៅទូទាំងពិភពលោក ដោយពង្រឹងទំនុកចិត្តលើដំណោះស្រាយទូទាត់ដែលមានសុវត្ថិភាព ជឿទុកចិត្ត និងទំនើប ដែលផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ដល់អតិថិជន អាជីវកម្ម និងសេដ្ឋកិច្ចជារួម»។
បង្កើនឧត្តមភាពនៃជីវិត បន្ថែមភាពរីករាយ ជាមួយប័ណ្ណឥណទានវីសា ខេប៊ីប្រាសាក់ ចាប់ពីថ្ងៃនេះតទៅ។ លោកអ្នកអាចមកស្នើសុំនៅសាខាធនាគារខេប៊ីប្រាសាក់ណាមួយដែលនៅជិតបំផុត ឬ តាមបុគ្គលិកផ្នែកលក់ ឬ តាមកម្មវិធី KB PRASAC Mobile ។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមចូលទៅកាន់ ប័ណ្ណឥណទានវីសា ឬទាក់ទងមកកាន់លេខទូរស័ព្ទលេខ 023 999 911 ឬ 086 999 911 ។

Phnom Penh, Monday, April 6, 2026: KB PRASAC Bank, one of the top five largest banks in Cambodia, held an official launch ceremony for its Visa Credit Card at the Hyatt Regency Phnom Penh Hotel, attended by partner companies, merchants and customers.
The official launch of the Visa credit card is another milestone in KB PRASAC’s digital transformation process to respond to the evolving needs of customers in Cambodia.
KB PRASAC Visa credit cards are designed for individual and corporate customers, with 3 types of cards for individual customers: Classic, Gold and Platinum, while for corporate customers, there are 2 types of cards: Business and Platinum Business.
These Visa credit cards are designed to help customers spend smarter and manage their cash flow more efficiently, with an interest-free period of up to 47 days.
What’s special is that these cards offer customers no initial card issuance fee and no annual card fee for the first year. KB PRASAC credit cards are ideal for use in the advanced digital era, making online shopping, paying for goods and services at merchants, and withdrawing cash around the world easier, faster, and more reliable.
In addition, Visa Platinum cardholders will enjoy many travel benefits, including free access to the Plaza Premium Lounge at airports up to 5 times a year.
Mr. Ry Vanna, KB PRASAC Bank President and CEO, said: “Our official launch of KB PRASAC Visa Credit Cards marks a significant milestone in our journey to become a fully integrated commercial bank, committed to delivering innovative and convenient financial solutions to our customers. These credit cards are designed not only to enhance everyday payment experiences, but also to empower both individual and business customers with greater financial flexibility, improved cash flow management, and access to global payment networks.”
He further added, “As Cambodia continues to embrace digitalization, KB PRASAC Bank remains dedicated to supporting this transformation by introducing secure, reliable, and customer-centric products. The launch of our Visa credit cards reflects our strong commitment to meeting the evolving lifestyles and business needs of our customers, while contributing to the growth of a modern, cashless economy in Cambodia.”
Mrs. Ny Daline, Head of Client Engagement of Visa Cambodia, said: “Visa would like to extend our sincere congratulations to KB PRASAC Bank on the official launch of its Visa Credit Card. This milestone reflects a strong partnership between Visa and KB PRASAC, bringing premium value to customers while upholding international standards in digital payments. More than just a payment tool, KB PRASAC Visa Credit Card enables customers to enjoy greater convenience, security, and flexibility in their everyday transactions, both locally and internationally.”
She further emphasized, “This launch marks an important step in advancing Cambodia’s digital payment landscape, empowering consumers and businesses to participate more actively in a cashless economy. Through Visa’s global network, KB PRASAC cardholders can transact seamlessly at millions of merchants worldwide, reinforcing confidence in secure, reliable, and modern payment solutions that benefit customers, businesses, and the broader economy.”
Expand your life, expand your excitement with KB PRASAC Visa Credit Card from today. You can apply at any of the nearest KB PRASAC branches, through a sales representative, or via KB PRASAC Mobile app.