ភ្នំពេញ 09 មិថុនា 2025 – ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ មានមោទនភាពក្នុងការសម្ពោធបើកដំណើរការសាខាថ្មី និងដំបូងបំផុតរបស់ខ្លួននៅក្នុងផ្សារទំនើបអ៊ីអនម៉លមានជ័យ ដែលឆ្លុះបញ្ចាំងអំពីភាពជោគជ័យដ៏សំខាន់ថ្មីមួយទៀតក្នុងការពង្រីកវិសាលភាព និងការប្តេជ្ញាចិត្តយ៉ាងមុតមាំដើម្បីផ្ដល់ភាពងាយស្រួលជូនដល់អតិថិជន។ កម្មវិធីសម្ពោធកាត់ខ្សែបូត្រូវបានប្រារព្ធធ្វើឡើង ដើម្បីអបអរសាទរសមិទ្ធផលដ៏សំខាន់ថ្មីនេះ ដោយមានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំរបស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ដៃគូអាជីវកម្ម និងភ្ញៀវកិត្តិយស។
សាខាថ្មីនៅក្នុងផ្សារទំនើបអ៊ីអនម៉លមានជ័យនេះ ពិសេសប្លែកពីបណ្ដាសាខាផ្សេងៗ ដោយចាប់បើកប្រតិបត្តិការបម្រើអតិថិជនចាប់ពីម៉ោង 9:00 ព្រឹក ដល់ 8:00 យប់ និង 7 ថ្ងៃ ក្នុងមួយសប្តាហ៍ ដើម្បីផ្ដល់ភាពងាយស្រួលជូនដល់អតិថិជនឱ្យកាន់តែល្អប្រសើរ។ ការណ៍នេះនឹងផ្ដល់ជូនអតិថិជននូវជម្រើសនៃពេលវេលាដែលអនុញ្ញាតឱ្យអតិថិជនទទួលបាននូវសេវាហិរញ្ញវត្ថុ ខណៈពេលដែលអតិថិជនអាចនឹងរីករាយជាមួយការទិញទំនិញ ពិសារអាហារ និងដើរកម្សាន្តនៅក្នុងផ្សារទំនើប។ ហើយកាន់តែល្អនោះ គឺអតិថិជនអាចមកជួបឬធ្វើប្រតិបត្តិការដោយផ្ទាល់ជាមួយនឹងបុគ្គលិកខេប៊ីប្រាសាក់ក្រៅម៉ោងការងារធម្មតាផងដែរ។
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ សាខាអ៊ីអនម៉លមានជ័យនេះ មានផ្តល់សេវាហិរញ្ញវត្ថុច្រើនសម្បូរបែបពេញលេញ រួមមាន៖
- ម៉ាស៊ីនដក-ដាក់ប្រាក់
- បើកគណនីបញ្ញើ-សន្សំ
- សេវាឥណទាន
- ការផ្ទេរប្រាក់ក្នុង និងក្រៅប្រទេស
- សេវាបង់ពន្ធ
- បង់ភាគទានមក ប.ស.ស. សម្រាប់សហគ្រាស
- ការទូទាត់សេវាសាធារណៈរបស់ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន
- និងសេវាផ្សេងៗជាច្រើនទៀត។
ថ្លែងក្នុងពិធីសម្ពោធ លោក អ៊ុំ សមអឿន ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានមានប្រសាសន៍ថា “យើងមានសេចក្តីរំភើបរីករាយក្នុងការផ្ដល់ជូននូវភាពងាយស្រួលក្នុងការធ្វើប្រតិបត្តិការធនាគារមួយកម្រិតថែមទៀត តាមរយៈបើកសម្ពោធដំណើរការសាខាអ៊ីអនម៉លមានជ័យនៅពេលនេះ។ ការពង្រីកការផ្តល់ការបម្រើសេវាហិញ្ញវត្ថុនេះ គឺជាផ្នែកមួយនៃការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើង ក្នុងការជំរុញសេវាហិរញ្ញវត្ថុទៅកាន់អតិថិជន ដើម្បីធានាបានថាអតិថិជនអាចធ្វើប្រតិបតិបត្តិការធនាគារ បានយ៉ាងងាយស្រួល 7 ថ្ងៃក្នុងមួយសប្តាហ៍ នៅក្នុងទីតាំងដ៏មានសក្ដានុពល” ។
ដើម្បីអបអរសាទរសមិទ្ធផលដ៏សំខាន់នេះ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ផ្តល់ជូននូវប្រូម៉ូសិនដ៏ពិសេសសម្រាប់អតិថិជនដែលអញ្ជើញមកបើកគណនីណាមួយ ឬ គណនីប្រាក់បញ្ញើមានកាលកំណត់ ឬ គណនីសន្សំពាណិជ្ជករ នៅទីតាំងសាខានេះ នឹងទទួលបានសាច់ប្រាក់ និងវត្ថុអនុស្សាវរីយ៍ភ្លាមៗ។ សូមរួសរាន់ឡើង ការផ្តល់ជូននេះមានពេលកំណត់។

Phnom Penh, 09 June 2025 – KB PRASAC Bank proudly announces the opening of its first-ever branch inside a shopping mall at AEON Mall Mean Chey, marking another milestone in the bank’s expansion and commitment to customer convenience. A ribbon-cutting ceremony was held to celebrate this significant achievement, attended by management of KB PRASAC Bank, business partners, and distinguished guests.
The new AEON Mall Mean Chey branch stands out for its extended operating hours, from 9:00 AM to 8:00 PM, seven days a week, offering unparalleled accessibility for customers. This move redefines banking convenience by allowing customers to access financial services while enjoying their shopping and leisure time. And even better, customers can come and meet or do transaction directly with KB PRASAC employees outside of their normal working hours.
KB PRASAC Bank Aeon Mall Mean Chey branch is designed to provide full access to KB PRASAC Bank’s comprehensive range of financial services, including:
• ATM and Cash-In Machine
• Savings and Deposit Accounts
• Loan Facilities
• Local and International Fund Transfers
• Tax Payment Services
• NSSF Enterprise Payment
• MPWT Public Services, and
• Other services.
Speaking at the opening ceremony, Mr. OUM Sam Oeun, President and CEO of KB PRASAC Bank, stated: “We are thrilled to introduce a new level of banking convenience with the launch of our AEON Mall Mean Chey branch. This expansion is part of our commitment to making financial services more accessible, ensuring that our customers can bank at their convenience, seven days a week, in a prime location.”
To celebrate this milestone, KB PRASAC Bank is offering special promotion for customers who open any account, term deposit account, or merchant savings account at this flagship branch will receive cash and instant gifts. Please enjoy our offer while stock lasts. For more information, please call 023 999 911 or 086 999 911.