ខេត្តកណ្តាល ថ្ងៃទី 9 ខែកក្កដា ឆ្នាំ 2025 ៖ ដើម្បីអបអរបុណ្យរុក្ខទិវា ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានចូលរួមក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ ដាំកូនឈើ នៅសាលាបឋមសិក្សាទួលគគីរ ក្នុងខេត្តកណ្តាល ដែលរៀបចំដោយសមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា ក្រោមប្រធានបទ «ដាំដើមឈើមួយ គឺដាំជីវិតមួយ»។ ព្រឹត្តិការណ៍ដ៏មានអត្ថន័យនេះ មានការចូលរួមពីប្រជាពលរដ្ឋនៅក្នុងសហគមន៍ និងតំណាងរបស់ធនាគារនានា ដើម្បីលើកកម្ពស់បរិស្ថានសាលារៀន ដោយការដាំដើមឈើ ដែលរួមចំណែកដល់ការកសាងអនាគតប្រកបដោយនិរន្តរភាព។ គំនិតផ្តួចផ្តើមនេះ គូសបញ្ជាក់ពីការយកចិត្តទុកដាក់របស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ចំពោះថែរក្សាបរិស្ថាន និងការចូលរួមរបស់សហគមន៍នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
ព្រឹត្តិការណ៍នេះ បង្ហាញពីកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងសហការគ្នានៃវិស័យធនាគារកម្ពុជា ដើម្បីជំរុញឱ្យមានឥទ្ធិពលជាវិជ្ជមានដល់សង្គម និងបរិស្ថាន។ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បន្តប្តេជ្ញាគាំទ្រគំនិតផ្តួចផ្តើមទាំងឡាយណាដែលលើកកម្ពស់ការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយចីរភាព និងលើកកម្ពស់សុខុមាលភាពរបស់សហគមន៍នៅទូទាំងប្រទេស។ តាមរយៈកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងបែបនេះ ធនាគារបន្តពង្រឹងតួនាទីរបស់ខ្លួនជាពលរដ្ឋសហគ្រាសដែលមានទំនួលខុសត្រូវ។
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ម.ក គឺធនាគារពាណិជ្ជដែលប្រតិបត្តិតាមច្បាប់ និងបទប្បញ្ញត្តិនានានៃព្រះរាជណាចក្រកម្ពុជា និងអនុវត្តតាមក្រមប្រតិបត្តិសម្រាប់វិស័យធនាគារនិងហិរញ្ញវត្ថុ បទដ្ឋានកិច្ចការពារអតិថិជនទាំង៨ ព្រមទាំងបទដ្ឋានសកលសម្រាប់ការគ្រប់គ្រងលទ្ធផលសង្គមនិងបរិស្ថានជាលក្ខណៈអន្តរជាតិ។ ខេប៊ីប្រាសាក់តែងតែខិតខំ និងបន្តផ្តល់សេវាល្អឯកជូនអតិថិជនដោយមិនមានការរើសអើង និងមានតម្លាភាព។ ទាំងគោលនយោបាយ និងនីតិវិធីរបស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ តម្រូវឱ្យគ្រប់បុគ្គលិកប្រតិបត្តិតាមក្រមសីលធម៌របស់ស្ថាប័ន និងច្បាប់កម្ពុជា និងរក្សាឱ្យបានថាគ្រប់អតិថិជននឹងទទួលបានផលប្រយោជន៍អតិបរមាតាមលទ្ធភាពដែលធនាគារអាចធ្វើទៅបាន។ ជាក់ស្តែង ក្រៅពីសកម្មភាពដាំកូនឈើ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់តែងបានចូលរួមក្នុងសកម្មភាពមនុស្សធម៌ អនុវត្តគម្រោងបណ្ណាល័យដែលចូលរួមក្នុងការបណ្តុះវប្បធម៌អាននិងអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្ស និងជួយដល់កុមារកម្ពុជាតាមការឧបត្ថម្ភដល់មន្ទីរពេទ្យនានា ដូចជាការវះកាត់ព្យាបាលបេះដូងជាដើម។ គ្រប់អតិថិជនត្រូវបានលើកទឹកចិត្តក្នុងការទាក់ទងមកកាន់ការិយាល័យបម្រើសេវាអតិថិជនរបស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ តាមលេខទូរសព្ទទាន់ហេតុការណ៍ 086 999 911 ឬ 023 999 911 ប្រសិនបើអតិថិជនមានសំណើ បណ្តឹង ឬផ្តល់ព័ត៌មានត្រលប់មកកាន់ធនាគារ។

Kandal Province, July 9, 2025 – In celebrating Arbor Day, KB PRASAC Bank proudly participated in a tree-planting initiative at Toul Koki Primary School in Kandal Province, organized by The Association of Banks in Cambodia (ABC)  under the theme “Plant a Tree, Plant a Life”. The meaningful event brought together community members and bank representatives to enhance the school’s environment by planting trees, contributing to a greener and more sustainable future. This initiative underscores KB PRASAC Bank’s dedication to environmental stewardship and community engagement in Cambodia.
The event highlights the collaborative efforts of Cambodia’s banking sector to drive positive social and environmental impact. KB PRASAC Bank remains committed to supporting initiatives that promote sustainable development and enhance the well-being of communities across the country. Through such efforts, the bank continues to strengthen its role as a responsible corporate citizen.
KB PRASAC Bank Plc. is a commercial bank that operates in accordance with the laws and regulations of the Kingdom of Cambodia and complies with the Banking and Financial Institutions Code of Conduct, the 8 Customer Protection Standards, and the Universal Standards for Social and Environmental Performance Management. KB PRASAC has always strived and continues to provide excellent services to customers without discrimination and with transparency. KB PRASAC Bank’s policies and procedures require all employees to comply with the code of conduct of the bank and the laws of Cambodia and to ensure that all customers receive the maximum benefits as much as possible from the bank. In addition, beside the tree planting activities, KB PRASAC Bank has always participated in humanitarian activities, implementing library projects that contribute to the cultivation of a reading culture and human resource development, and helping Cambodian children by sponsoring hospitals such as heart surgeries. All customers are encouraged to contact the call center of KB PRASAC Bank via hotline number 086 999 911 or 023 999 911 if they have suggestions, complaints or feedback.