ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ទទួលបានវិញ្ញាបនបត្រអនុលោមភាពសារពើពន្ធ ប្រភេទ «មាស» សម្រាប់ឆ្នាំ 2026-2027 ពីអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ម.ក បានទទួលវិញ្ញាបនបត្រអនុលោមភាពសារពើពន្ធប្រភេទ «មាស» ពីអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ សម្រាប់រយៈពេល 2 ឆ្នាំ ចាប់ពីឆ្នាំ 2026 ដល់ឆ្នាំ 2027 ។ វិញ្ញាបនបត្រនេះឆ្លុះបញ្ចំាងពីការប្ដេជ្ញាចិត្តដ៏មោះមុតរបស់ធនាគារចំពោះអនុលោមភាពសារពើពន្ធ តម្លាភាព និងការទូទាត់បង់ពន្ធតាមកាលកំណត់។
លោក​ អ៊ុំ សមអឿន ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិរបស់ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានមានប្រសាសន៍ថា «ការទទួលបានវិញ្ញាបនបត្រប្រភេទ «មាស» ពីអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដារ គឺជាកិត្តិយសដ៏ធំធេងសម្រាប់ធនាគារ។ វិញ្ញាបនបត្រនេះឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តយ៉ាងមុតមាំរបស់យើងចំពោះតម្លាភាព និងការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុដ៏រឹងមាំក្នុងការបំពេញកាតព្វកិច្ចបង់ពន្ធចំពោះប្រទេសជាតិ»
លោកបានបន្តថា ការបង់ពន្ធ​ដោយ​វិស័យ​ឯកជន​បានដើរតួនាទី​យ៉ាង​សំខាន់​ក្នុង​ការចូលរួម​អភិវឌ្ឍ​ជាតិ ហើយធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បន្តប្តេជ្ញា​រក្សា​បទដ្ឋាន​ខ្ពស់បំផុត​នៃ​ការអនុលោម​​ពន្ធដារ និង​រួមចំណែក​​ដល់​ការរីក​ចម្រើន​​របស់​​ប្រទេសជាតិ​។

KB PRASAC Bank Plc. has been awarded the prestigious “GOLD” Certificate of Tax Compliance by the General Department of Taxation (GDT) for a two-year period from 2026 to 2027. This recognition reflects the Bank’s strong commitment to tax compliance, transparency and timely tax payment.
Mr. Oum Sam Oeun, President and Chief Executive Officer of KB PRASAC Bank, stated, “Receiving the GOLD Certificate from the General Department of Taxation is a great honor for the Bank. This award reflects our high standards and strong commitment to transparency and sound fiscal stewardship in fulfilling our tax obligation to the nation.”
He further added that taxes paid by the private sector play a vital role in national development, and that KB PRASAC Bank will remain committed to maintaining the highest standards of tax compliance and contributing positively to the nation’s growth.