ភ្នំពេញ៖ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ដោយសហការជាមួយក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានដាក់ឱ្យដំណើរការនូវសេវាទូទាត់សេវាសាធារណៈជាច្រើនរបស់ក្រសួង តាមកម្មវិធី KB PRASAC Mobile ។
ភាពជាដៃគូនេះ គូសបញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញាចិត្តរួមគ្នាក្នុងជំរុញឌីជីថលូបនីយកម្ម ជំរុញប្រតិបត្តិការដោយមិនប្រើក្រដាសប្រាក់ និងលើកកម្ពស់ប្រសិទ្ធភាពនៃការផ្តល់សេវាសាធារណៈនៅប្រទេសកម្ពុជា។
តាមរយៈកម្មវិធី KB PRASAC Mobile អតិថិជនអាចបង់សេវាសាធារណៈជាច្រើនរបស់ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន ប្រកបដោយភាពងាយស្រួល និងមានសុវត្ថិភាព ដោយរួមមាន ៖
- ទិញលេខសម្គាល់យានយន្ត
- ចុះបញ្ជីយានយន្ត
- ត្រួតពិនិត្យបច្ចេកទេសយានយន្ត (ឆៀក)
- ការផ្តល់ និងការបន្តសុពលភាពបណ្ណបើកបរ
- អាជ្ញាប័ណ្ណអាជីវកម្មដឹកជញ្ជូនផ្លូវគោក
- សេវាផ្សេងៗទៀតជាច្រើន
សូមជម្រាបថា ថ្មីៗនេះ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ក៏មានផ្ដល់សេវាបង់ប្រាក់ថ្លៃធ្វើដំណើរតាមផ្លូវល្បឿនលឿនភ្នំពេញ-ក្រុងព្រះសីហនុ តាមកម្មវិធី ខេប៊ីប្រាសាក់ម៉ូបាល (KB PRASAC Mobile) ផងដែរ។ សេវានេះអនុញ្ញាតឱ្យអតិថិជនជាអ្នកធ្វើដំណើរអាចឆ្លងកាត់ច្រកចេញ-ចូលផ្លូវល្បឿនលឿន ដោយប្រើប្រាស់គន្លងផ្លូវ ANPR និង ETC បានយ៉ាងងាយស្រួល និងមិនបាច់រង់ចាំ។

Phnom Penh: KB PRASAC Bank, in collaboration with the Ministry of Public Works and Transport (MPWT), has launched a payment service of MPWT public services via KB PRASAC Mobile app.
This partnership underscores a shared commitment to advancing digitalization, promoting cashless transactions, and enhancing the efficiency of public service delivery across Cambodia.
Via KB PRASAC Mobile app, customers can now pay for a wide range of MPWT services conveniently and securely, including:
- Purchase Number plate
- Vehicle registration
- Vehicle technical inspection
- Driver license issuance and renewal, and
- Land transport license
- Other services
It is noteworthy that KB PRASAC Bank has recently launched a new, convenient payment service Phnom Penh – Sihanoukville Expressway via KB PRASAC Mobile app. This innovative solution allows travelers to bypass both entrance and exit tolls by utilizing Automatic Number Plate Recognition (ANPR) and Electronic Toll Collection (ETC) lane systems easily and without queuing.