ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី 27 ខែមេសា ឆ្នាំ 2025 ៖ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ មានមោទនភាពដែលបានទទួលពានរង្វាន់ជ័យលាភីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់កម្រិតមាស “សហគ្រាសមួយជាសហគមន៍សុខសាន្តមួយ” ដែលទទួលស្គាល់ពីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ។
ពានរង្វាន់នេះ ត្រូវបានផ្ដល់កិត្តិយសប្រគល់ជូនដោយសម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងពិធីសំណេះសំណាលក្នុងឱកាសខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី 139 ទិវាពលកម្មអន្តរជាតិ ក្រោមប្រធានបទ “រួមគ្នាដើម្បីការងារសមរម្យ និងកំណើនប្រកបដោយចីរភាព និងភាពធន់” ។
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ទទួលបានពានរង្វាន់ដ៏វិសេសនេះ ដោយធនាគារបានបង្កើតនូវវប្បធម៌អនុលោមភាពតាមច្បាប់ និងបានចូលរួមចំណែកលើកកម្ពស់សុខដុមនីយកម្មនៃទំនាក់ទំនងវិជ្ជាជីវៈ។
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ទទួលបានភាពខុសគ្នានេះសម្រាប់ការជំរុញវប៌្បធមនៃការអនុលោមតាម និងការរួមចំណែកដល់ការលើកកម្ពស់ទំនាក់ទំនងឧស្សាហកម្មប្រកបដោយសុខដុមរមនា។
ថ្នាក់ដឹកនាំម្នាក់នៃធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានមានប្រសាសន៍ថា “ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ យើងខ្ញុំមានកិត្តិយសយ៉ាងក្រៃលែងដែលបានទទួលពានរង្វាន់ថ្នាក់ជាតិនេះ។ ប្រការនេះឆ្លុះបញ្ចាំងពីការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់យើងក្នុងការជំរុញបរិយាកាសការងារប្រកបដោយការគាំទ្រ បរិយាបន្ន និងសុវត្ថិភាពសម្រាប់បុគ្គលិកទាំងអស់” ។ លោកបានបន្ថែមទៀតថា ពានរង្វាន់នេះជានិមិត្តរូបនៃការជឿទុកចិត្ត ភាពជឿជាក់ និងភាពជានិយោជកគំរូ។
ជ័យលាភីនេះ ពង្រឹងបន្ថែមទៀតនូវការយកចិត្តទុកដាក់របស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ចំពោះការអនុវត្តអាជីវកម្មប្រកបដោយការទទួលខុសត្រូវ និងការរួមចំណែករបស់ខ្លួនក្នុងការកសាងសហគមន៍ប្រកបដោយភាពសុខសាន្ត និងផលិតភាព សម្រាប់ទីផ្សារការងារនៅកម្ពុជា។
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ដែលមានបុគ្គលិកលើសពី 10,000 នាក់ បម្រើអតិថិជននៅទូទាំង 188 សាខាទូទាំងប្រទេស ផ្តល់ជូនឱកាសការងារប្រកបដោយនិរន្តរភាពយូរអង្វែង ព្រមដោយការវិនិយោគជាបន្តបន្ទាប់ក្នុងការអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពបុគ្គលិក និងផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ទាំងផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ និងមិនមែនហិរញ្ញវត្ថុដល់គ្រប់បុគ្គលិក។ ខេប៊ីប្រាសាក់ មានកម្មវិធីតម្រង់ទិសអាជីពច្បាស់លាស់ និងផ្តល់រង្វាន់ដល់បុគ្គលិកដោយផ្អែកលើការអនុវត្តរបស់បុគ្គលិកម្នាក់ៗ និងប្រកាន់ខ្ជាប់នូវវប្បធម៌នៃការមិនរើសអើង លើកកម្ពស់បរិយាកាសការងារប្រកបដោយភាពវិជ្ជមាន និងគាំទ្រគ្នាទៅវិញទៅមក។ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ស្វាគមន៍ចំពោះបុគ្គលិកដែលមានជំនាញផ្សេងៗ ដោយមិនសម្រាប់តែនិស្សិតបញ្ចប់ការសិក្សាផ្នែកធនាគារប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងមកពីជំនាញផ្សេងៗដូចជា ឌីជីថល ព័ត៌មានវិទ្យា ធនធានមនុស្ស ដើម្បីចូលរួមរីកចម្រើន និងជោគជ័យជាមួយយើងផងដែរ។

Phnom Penh, 27 April 2025 – KB PRASAC Bank is proud to announce that it has been awarded the prestigious ‘One Enterprise, One Harmonious Community’ Gold Award recognition by the Ministry of Labor and Vocational Training.
This award was handed over by Samdech Moha Borvor Thipadei Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, at the 139th Anniversary of International Labor Day ceremony, celebrated under the theme ‘Together for Decent Work and Sustainable and Resilient Growth.’
KB PRASAC Bank earned this distinction for fostering a culture of compliance and contributing to the promotion of harmonious industrial relations.
“We are deeply honored to receive this national recognition. It reflects our continued efforts to foster a supportive, inclusive, and secure work environment for all employees,” said an official for KB PRASAC Bank, adding that this award symbolizing trust, credibility, and its status as a model employer.
The accolade further reinforces KB PRASAC Bank’s dedication to responsible business practices and its contribution to building a peaceful and productive community within the Cambodian workforce.
KB PRASAC Bank, with over 10,000 staff serving clients across 188 branches nationwide, offers long-term career sustainability, invest continuously in staff capacity development, and provide both financial and non-financial benefits to our staff. We have a clear career path orientation program and reward staff based on individual performance. We uphold a culture of non-discrimination and promoting a positive, supportive work environment. KB PRASAC Bank welcomes diverse talents — not only graduates in banking, but also from various fields such as digital, IT and HR— to grow and succeed with us.