យើងខ្ញុំមានសេចក្តីរីករាយនិងកិត្តិយសដ៏ធំធេង និងសូមស្វាគមន៍យ៉ាងកក់ក្ដៅ ចំពោះវត្ដមានដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្ដម យឹម លាត ទេសាភិបាលរង ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា អមជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ និងសហការី ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ជាច្រើនរូប ក្នុងដំណើរបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការ មកកាន់ការិយាល័យកណ្ដាលនៃ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ម.ក កាលពីថ្ងៃទី 5 ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ 2025 ។
យើងខ្ញុំសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះដំបូន្មាន និងការគាំទ្រ យ៉ាងខ្ជាប់ខ្ជួនចំពោះបេសកកម្មរបស់ធនាគារយើងខ្ញុំលើកិច្ចការងារបរិយាប័ន្នហិរញ្ញវត្ថុ កិច្ចការពារអតិថិជន ចំណេះដឹងហិរញ្ញវត្ថុ និងការលើកកម្ពស់ការប្រើប្រាស់ប្រាក់រៀល។ យើងខ្ញុំតែងត្រៀមខ្លួនគាំទ្រនូវគំនិតផ្តួចផ្តើមនានា របស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ក្នុងការជំរុញការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចប្រទេសកម្ពុជា។

We are excited and honored; and would like to warmly welcome to the precious presence of H.E. Yim Leat, Deputy Governor of NBC, and the esteemed members of the delegation during their official visit to KB PRASAC Bank Head Office on 5 February 2025.
We are grateful for NBC’s ongoing guidance and steadfast support in our shared mission of financial inclusion, consumer protection, financial literacy, and promoting the use of Khmer Riel. We look forward to supporting further NBC’s initiatives that foster the economic development of Cambodia.