ធនាគារ​ ខេប៊ីប្រាសាក់ សាខាយុទ្ធសាស្ត្រមុនីវង្ស សម្ពោធដាក់ឱ្យដំណើរការជាផ្លូវការ
រាជធានីភ្នំពេញ ប្រទេសកម្ពុជា៖ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានរៀបចំពិធីកាត់ខ្សែបូសម្ពោធដាក់ឱ្យដំណើរការជាផ្លូវការ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ សាខាមុនីវង្ស ដែលជាសាខាយុទ្ជសាស្ត្រនៅថ្ងៃទី 2 ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ 2026 ដោយមានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំ បុគ្គលិក និងភ្ញៀវកិត្តិយសជាច្រើននាក់។ ការបើកទីតាំងថ្មីនេះ គឺជាដំណាក់កាលអភិវឌ្ឍជាយុទ្ធសាស្ត្រមួយដែលបង្ហាញពីភាពរីកចម្រើន និងការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ធនាគារក្នុងការបម្រើសេវាធនាគារជូនអតិថិជនប្រកបដោយភាពងាយស្រួល និងប្រណីតភាព។
ក្នុងឱកាសពិធីបើកសម្ពោធនោះ លោក រី វណ្ណា ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ខ្ញុំសូមគោរពថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅជូនចំពោះធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ដែលបានអនុញ្ញាតក្នុងការបើកដំណើរការសាខាថ្មីនេះ។ ខ្ញុំសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅជូនចំពោះអតិថិជនសម្រាប់ការគាំទ្រក្នុងការប្រើប្រាស់ផលិតផលនិងសេវាហិរញ្ញវត្ថុរបស់យើងខ្ញុំ។ ដើម្បីបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការបម្រើអតិថិជនឱ្យកាន់តែប្រសើរ យើងខ្ញុំប្តេជ្ញាចិត្តផ្តល់នូវបទពិសោធន៍ធនាគារដែលកាន់តែមានភាពងាយស្រួល និងកាន់តែប្រសើរ ពិសេសតាមរយៈសាខាយុទ្ធសាស្ត្រដ៏ប្រណីតនេះ – ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ សាខាយុទ្ធសាស្ត្រ (សាខាមុនីវង្ស)​។ អតិថិជនទទួលបានភាពរីករាយជាមួយនឹង​ឯកជនភាព បុព្វសិទ្ធិ និងបទពិសោធន៍ធនាគារដែលកាន់តែមានលក្ខណៈផ្ទាល់ខ្លួននៅក្នុងសាលធនាគារដ៏ប្រណីត និងធំទូលាយ»
ស្ថិតនៅចំកណ្តាលរាជធានីភ្នំពេញ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ សាខាមុនីវង្ស គឺជាទីតាំងយុទ្ធសាស្ត្រមួយដែលត្រៀមខ្លួនជាស្រេចដើម្បីបំពេញតម្រូវការរបស់អតិថិជន។ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ សាខាមុនីវង្ស ផ្តល់ជូននូវបទពិសោធន៍ធនាគារកាន់តែអស្ចារ្យមួយកម្រិតទៀត។ អតិថិជនអាចរីករាយជាមួយសាលធនាគារដ៏ទំនើប ប្រណីត និងកន្លែងទទួលភ្ញៀវដ៏ធំទូលាយ ដែលបានរចនាឡើងដើម្បីបម្រើអតិថិជនឱ្យកាន់តែប្រសើរ ដែលរួមបញ្ចូលនូវភាពងាយស្រួលនៃប្រព័ន្ធឌីជីថល និងការផ្ដល់ប្រឹក្សាជាមួយនឹងដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុដោយផ្ទាល់ប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតខ្ពស់ ទំនើប និងសម្បូរបែប។ លើសពីនេះទៅទៀត ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ សាខាមុនីវង្ស មានបន្ទប់ពិគ្រោះយោបល់ជាលក្ខណៈឯកជន ជាមួយនឹងការរចនាទំនើប និងបំពាក់ដោយគ្រឿងបរិក្ខារដ៏ប្រណីត ដែលផ្តល់ជូនអតិថិជននូវឯកជនភាព និងដំណោះស្រាយធនាគារស្របតាមតម្រូវការផ្ទាល់ខ្លួន។

Phnom Penh, Cambodia – KB PRASAC Bank is pleased to announce the grand opening of KB PRASAC Monivong Flagship Branch on 2 February 2026, marked by a ribbon-cutting ceremony with the participation from KB PRASAC Bank management, staff, and distinguished guests. The opening of this new location is a strategic milestone, signifying the bank’s continued growth and commitment to providing customers with convenient and premier banking services.
During the inauguration ceremony, Mr. RY Vanna, President and Chief Executive Officer of KB PRASAC Bank stated that, “I would like to express my sincere thanks to the National Bank of Cambodia for this flagship branch license. I would like to thank our valued customers for their unwavering support for using our products and services. To show our commitment to serving customers better, we are committed to providing more convenient banking experience. With the launch of this flagship branch, customers can come to use our service more conveniently and in a more premium way. Customers can enjoy privacy, privileges, and a more personalized banking experience in a luxurious and spacious banking hall and a larger customer lounge.”
Located at the heart of Phnom Penh Capital, KB PRASAC Monivong Flagship Branch is a strategic location, ready to accommodate customers’ needs. KB PRASAC Monivong Flagship Branch offers next-level banking experience. Customers can enjoy the modern and luxurious banking hall, and spacious customer lounge, designed to serve customers better, blending digital convenience with personalized, in-branch engagement to deliver a wide range of state-of-the-art financial solutions. Additionally, KB PRASAC Monivong Flagship Branch offers private consultation rooms with modern design and luxurious facilities, providing customers with more privacy and personalized banking solutions.