ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ គាំទ្រសកម្មភាពសង្គមដោយបរិច្ចាគជូន​កាកបាទក្រហម​កម្ពុជា
ភ្នំពេញ៖ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ មានសេចក្ដីរីយរាយដោយបានបរិច្ចាគថវិកា​ចំនួន​ 400​ លាន​រៀល​ ជូន​កាកបាទ​ក្រហម​កម្ពុជា ក្នុង​ឱកាស​ពិធី​អបអរ​សាទរ​ខួប​លើក​ 163​ ទិវា​ពិភពលោក​កាកបាទ​ក្រហម​ និង​អឌ្ឍចន្ទ​ក្រហម​ ​ថ្ងៃ​ទី​ 8​ ខែ​ឧសភា​ ឆ្នាំ​ 2026 និងខួបលើកទី 71 ឆ្នាំ នៃកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ក្រោម​មូលបទ​ «បន្តរួមកម្លាំងគ្នា ដើម្បីមនុស្សធម៌»។ ការធ្វើវិភាគទាននេះឆ្លុះបញ្ចាំងពីការប្តេជ្ញាចិត្តយ៉ាងមុតមាំរបស់ធនាគារ ក្នុងការរ​គាំទ្រ​ដល់​សកម្មភាព​សង្គម​​ និងឈររួមគ្នាជាមួយកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ក្នុងការផ្តល់ជំនួយទាន់ពេលវេលាដល់សហគមន៍ងាយរងគ្រោះនៅទូទាំងប្រទេស។
ពិធីប្រគល់ថវិកាសប្បុរសធម៌នេះ ត្រូវបានប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី 6 ខែឧសភា ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពស់ខ្ពង់ លោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត អនុប្រធានអចិន្ត្រៃយ៍កាកបាទក្រហមកម្ពុជា នៅស្នាក់ការកណ្តាលកាកបាទក្រហមរាជធានីភ្នំពេញ។
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ សូមកោតសរសើរចំពោះកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ក្រោមការដឹកនាំប្រកបដោយគតិបណ្ឌិត និងចក្ខុវិស័យវែងឆ្ងាយរបស់ សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ដែលបាននិងកំពុងបំពេញបេសកកម្មដ៏ឧត្តុង្គឧត្តមផ្នែកមនុស្សធម៌ ក្នុងការជួយសង្គ្រោះសហគមន៍ លើកកម្ពស់ជីវភាពប្រជាជនដែលងាយរងគ្រោះ និងតែងជាខ្នងបង្អែកដ៏រឹងមាំក្នុងការឆ្លើយតបទៅនឹងគ្រោះមហន្តរាយគ្រប់ប្រភេទ។
ក្នុងឱកាសដ៏មានអត្ថន័យនេះ លោក វី វណ្ណា ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានកោតសរសើរយ៉ាងក្រៃលែងចំពោះតួនាទីដ៏សំខាន់របស់កាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលបានឆ្លើយតបទៅនឹងគ្រាអាសន្ន និងជួយអ្នករងគ្រោះដែលកំពុងត្រូវការជំនួយ។ លោកបានបញ្ជាក់ពីការប្ដេជ្ញាចិត្តរបស់ធនាគារក្នុងការចូលរួមចំណែកដល់បុព្វហេតុមនុស្សធម៌ដ៏ថ្លៃថ្លានេះ ដោយបញ្ជាក់ជាថ្មីនូវការប្តេជ្ញារបស់ ខេប៊ីប្រាសាក់ ក្នុងការធ្វើការរួមគ្នាជាមួយកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដើម្បីលើកកម្ពស់ការជួយសង្គ្រោះ ភាពធន់ និងសុខុមាលភាពសង្គមទូទាំងប្រទេសកម្ពុជា។
សូមបញ្ជាក់ថា ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ តែងតែបានផ្សារភ្ជាប់ខ្លួនយ៉ាងសកម្មទៅនឹងសកម្មភាពសង្គមជាច្រើន ដើម្បីបង្កើតជាគុណតម្លៃជូនសហគមន៍។ ធនាគារបានចូលរួមយ៉ាងសកម្មក្នុងកិច្ចការងារជាច្រើនដូចជាការគាំទ្រដល់ដំណើរការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺរាតត្បាតកូវីដ-19 ការសាងសង់បណ្ណាល័យនិងអគារសិក្សា ការឧបត្ថម្ភទិវាជាតិអំណាន ការលើកកម្ពស់អក្ខរកម្មហិរញ្ញវត្ថុ និងការប្រើប្រាស់ប្រាក់រៀល ការផ្តល់អាហារូបករណ៍ដល់កុមារដែលមានជំងឺបេះដូង និងការផ្តល់ជំនួយសង្គ្រោះបន្ទាន់ដល់អតិថិជនរបស់ខ្លួនជាដើម។ លើសពីនេះ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ក៏បានផ្តល់ជំនួយជូនដល់ជនភៀសសឹក ដែលរងផលប៉ះពាល់ដោយបញ្ហាជម្លោះព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ ដែលនះបានបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តរយៈពេលវែងរបស់ខ្លួនចំពោះទំនួលទទួលខុសត្រូវសង្គម និងការគាំទ្រសកម្មភាពមនុស្សធម៌។

Phnom Penh: KB PRASAC Bank gladly donated 400 million Riel to the Cambodian Red Cross (CRC) in commemoration of the 163rd Anniversary of World Red Cross and Red Crescent Day on 8 May 2026, as well as the 71st Anniversary of the Cambodian Red Cross, held under the theme “Continuing to Unite for Humanity.” This contribution reflects the Bank’s strong commitment to supporting humanitarian efforts and standing in solidarity with the Cambodian Red Cross in delivering timely assistance to vulnerable communities across the country.
The donation handover ceremony was held on 6 May with the graceful presence of H.E. Dr. Pich Chanmony Hun Manet, Vice President of CRC at the Cambodian Red Cross headquarters.
KB PRASAC Bank really appreciates the Cambodian Red Cross, under the wise leadership and far-sighted vision of Samdech Kittipritbandit Bun Rany Hun Sen, who has been fulfilling a noble humanitarian mission to rescue communities, improve the lives of vulnerable people, and always be a strong support in responding to all kinds of disasters.
On this meaningful occasion, Mr. Ry Vanna, President and Chief Executive Officer of KB PRASAC Bank expressed his deep appreciation for the vital role played by the Cambodian Red Cross in responding to emergencies and improving the lives of those in need. He emphasized the Bank’s strong enthusiasm in contributing to this noble humanitarian cause, reaffirming KB PRASAC’s commitment to working hand in hand with the Cambodian Red Cross to promote compassion, resilience, and social well-being throughout Cambodia.
KB PRASAC Bank has consistently embraced social responsibility initiatives to enrich communities nationwide. The Bank actively engages in a wide range of impactful efforts, including supporting the fight against the COVID-19 pandemic, constructing libraries and school buildings, sponsoring National Reading Day, promoting financial literacy and the use of Khmer Riel, providing scholarships to children with heart disease, and delivering emergency relief to its clients. In addition, KB PRASAC extended relief to displaced people affected by the Cambodia–Thailand border conflict, further demonstrating its enduring commitment to social responsibility and humanitarian support.