ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បន្តរួមចំណែកលើកកម្ពស់ការងារ និងការអភិវឌ្ឍជំនាញនៅកម្ពុជា
នៅថ្ងៃសុក្រ ទី 10 ខែកក្កដា ឆ្នាំ 2026៖ គណៈគ្រប់គ្រងរបស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ដឹកនាំដោយ លោក រី វណ្ណា ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ បានចូលជួបសម្តែងការគួរសមជាមួយ ឯកឧត្តម ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ។
ក្នុងឱកាសនោះ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ មានកិត្តិយសទទួលបាន លិខិតថ្លែងអំណរគុណ ពីឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ចំពោះការឧបត្ថម្ភ និងការគាំទ្ររបស់ធនាគារ ក្នុងការរៀបចំវេទិកាការងារ សន្តិសុខសង្គម និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ឆ្នាំ 2026
ការទទួលបានលិខិតនេះ សបញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ក្នុងការចូលរួមចំណែកអភិវឌ្ឍសង្គម និងសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា តាមរយៈការគាំទ្រដល់ការបង្កើតឱកាសការងារ ការអភិវឌ្ឍជំនាញវិជ្ជាជីវៈ និងការលើកកម្ពស់សមត្ថភាពកម្លាំងពលកម្មកម្ពុជា។ ធនាគារជឿជាក់ថា ការវិនិយោគលើធនធានមនុស្ស គឺជាមូលដ្ឋានដ៏សំខាន់សម្រាប់ការកសាងសង្គម និងសេដ្ឋកិច្ចប្រកបដោយចីរភាព។
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ នឹងបន្តសហការយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ព្រមទាំងភាគីពាក់ព័ន្ធនានា ដើម្បីគាំទ្រដល់ការបង្កើតការងារ ការអភិវឌ្ឍជំនាញ ការលើកកម្ពស់បរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុ និងការអភិវឌ្ឍប្រទេសកម្ពុជាប្រកបដោយចីរភាព។
គួរបញ្ជាក់ថា ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ សហការជាមួយក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់សេវាទូទាត់វិក្កយបត្ររបស់ក្រសួងប្រកបដោយភាពងាយស្រួល សុវត្ថិភាព និងមិនគិតកម្រៃសេវាសម្រាប់អតិថិជន។ បន្ថែមពីនេះ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ក៏បានចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា (MoU) ជាមួយក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ដើម្បីផ្តល់កម្ចីគ្មានទ្រព្យធានាដល់ពលករ និងសិក្ខាកាមទៅធ្វើការនៅបរទេស ដែលទទួលស្គាល់ដោយក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ។ កិច្ចសហការនេះមានគោលបំណងជួយគាំទ្រក្នុងការផ្ដល់ឱកាសការងារដល់ពលករកម្ពុជា។

KB PRASAC Bank Continues to Support Employment and Skills Development in Cambodia
On Friday, 10 July 2026, the management of KB PRASAC Bank, led by Mr. RY Vanna, President & Chief Executive Officer, paid a courtesy visit to His Excellency Heng Sour, Minister of Labour and Vocational Training.
During the meeting, the Bank was honored to receive a Letter of Appreciation from the Minister in recognition of KB PRASAC Bank’s sponsorship and support in organizing the Job, Social Security and Vocational Training Forum 2026.
This recognition reflects the Bank’s ongoing commitment to contributing to Cambodia’s socio-economic development by supporting employment opportunities, vocational skills development, and workforce capacity building. KB PRASAC Bank believes that investing in people and empowering the workforce are essential to building a stronger and more prosperous Cambodia.
KB PRASAC Bank remains committed to working closely with the Ministry of Labour and Vocational Training and other stakeholders to support job creation, skills enhancement, financial inclusion, and sustainable national development.
It is noteworthy that KB PRASAC Bank, in collaboration with the Ministry of Labour and Vocational Training (MLVT), recently launched a convenient and secure bill payment service of the Ministry, with no service charge for customers. KB PRASAC Bank also signed a Memorandum of Understanding (MoU) with the Ministry of Labor and Vocational Training to offer unsecured loans to workers and trainees recognized by the Ministry of Labor and Vocational Training who aspire to work overseas. This collaboration aims to support employment opportunities for Cambodian workers.