ធនាគារ KB Kookmin Bank គាំទ្រការវះកាត់បេះដូងដល់កុមារកម្ពុជា
ធនាគារ KB Kookmin Bank ដែលជាភាគទុនិករបស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានប្រកាសកាលពីថ្ងៃទី 25 ខែសីហា ថា ធនាគារបានអញ្ជើញកុមារកម្ពុជាចំនួន 6 នាក់ដែលមានជំងឺបេះដូងទៅកាន់ប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង ដើម្បីទទួលបានការវះកាត់បេះដូងដោយឥតគិតថ្លៃ ព្រមទាំងការថែទាំ និងព្យាបាលក្រោយការវះកាត់។
កាលពីថ្ងៃទី 24 ខែសីហា លោក Hwan Ju Lee ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិធនាគារ KB Kookmin Bank បានអញ្ជើញទៅសួរសុខទុក្ខកុមារដែលកំពុងសម្រាកព្យាបាល និងស្តារនីតិសម្បទានៅមន្ទីរពេទ្យ Sejong General Hospital ក្នុងទីក្រុង Bucheon ខេត្ត Gyeonggi ដោយមានការចូលរួមពីលោក Chanjin Lee ទេសាភិបាលនៃសេវាត្រួតពិនិត្យហិរញ្ញវត្ថុ (Financial Supervisory Service – FSS) លោក Byung-Yoon Kim មេបញ្ជាការតំបន់នៃកងទ័ពសង្គ្រោះកូរ៉េ (The Salvation Army Korea Territory) និងកញ្ញា Jia Shin អត្តពលិកជាតិកីឡាស្គីទឹកកក ដែលទទួលបានការឧបត្ថម្ភពី KB Financial Group។
ចាប់តាំងពីឆ្នាំ 2012 មក ធនាគារ KB Kookmin Bank បានអនុវត្ត «គម្រោងគាំទ្រកុមារកម្ពុជាដែលមានជំងឺបេះដូង» ដែលជាគំនិតផ្តួចផ្តើមក្នុងការរួមចំណែកដល់សង្គម ដោយសហការជាមួយសេវាត្រួតពិនិត្យហិរញ្ញវត្ថុ (FSS) និងកងទ័ពសង្គ្រោះកូរ៉េ (The Salvation Army)។ រហូតមកដល់បច្ចុប្បន្ន គម្រោងនេះបានគាំទ្រការវះកាត់សង្គ្រោះជីវិតដល់កុមារចំនួន 113 នាក់
នៅឆ្នាំ 2014 ធនាគារ KB Kookmin Bank បានបង្កើត «មជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត្របេះដូង KB Kookmin Bank Hebron» នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
ជាពិសេសនៅឆ្នាំនេះ ធនាគារបានប្រារព្ធខួបលើកទី 15 នៃកម្មវិធីនេះ ដោយបានបង្ហាញវីដេអូមួយដែលបង្ហាញពីការរីកចម្រើន និងការលូតលាស់របស់កុមារដែលធ្លាប់ទទួលបានការគាំទ្រការវះកាត់ពីកម្មវិធីនេះកាលពីមុន។
តំណាងធនាគារ KB Kookmin Bank បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «យើងនឹងបន្តអនុវត្តគំនិតផ្តួចផ្តើមផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយបរិយាបន្ន និងការរួមចំណែកដល់សង្គមដោយស្មោះស្ម័គ្រ ដើម្បីឱ្យកុមារដែលពុំមានលទ្ធភាពទទួលបានសេវាថែទាំសុខភាព អាចចម្រើនវ័យលូតលាស់ប្រកបដោយសុខភាពល្អ »
សូមជម្រាបជូនផងដែរថា KB Kookmin​ Bank គឺជាធនាគារឈានមុខគេរបស់ប្រទេសកូរ៉េ ជាសមាជិកនៃក្រុមហិរញ្ញវត្ថុដ៏ធំបំផុតគឺ KB Financial Group ដែលមានមូលដ្ឋានអតិថិជន និងបណ្តាញសាខាធំជាងគេនៅក្នុងប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង។ ធនាគារ ក៏កំពុងឈានមុខគេក្នុងយុគសម័យហិរញ្ញវត្ថុឌីជីថល ដោយផ្តល់នូវផលិតផល និងសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុដែលមានលក្ខណៈខុសប្លែកពីគូរប្រជែង ដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងដោយចំណេះដឹងហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិតរបស់ខ្លួន។ ស្វែងយល់បន្ថែមតាមរយៈ www.kbfg.com

KB Kookmin Bank, Korea-based shareholder of KB PRASAC Bank, announced on August 25 that it had invited six Cambodian children with heart disease to Korea and supported them in receiving free surgery and post-operative care.
On August 24, Hwan Ju Lee, President and CEO of KB Kookmin Bank, visited the children recovering at Sejong General Hospital in Bucheon, Gyeonggi Province, together with Chanjin Lee, Governor of the Financial Supervisory Service; Byung-Yoon Kim, Territorial Commander of The Salvation Army Korea Territory; and Jia Shin, a national figure skater sponsored by KB Financial Group.
Since 2012, KB Kookmin Bank has carried out the “Support Program for Cambodian Children with Heart Disease” as a social contribution initiative in cooperation with the Financial Supervisory Service and The Salvation Army. To date, the program has supported life-saving surgery for 113 children.
In 2014, KB Kookmin Bank established the “KB Kookmin Bank Hebron Heart Center” in Cambodia.
This year, in particular, the Bank marked the 15th anniversary of the program by presenting a video highlighting the growth and development of children who had previously received surgical support.
A KB Kookmin Bank representative said, “We will continue to pursue inclusive finance and social contribution initiatives with sincerity so that children with limited access to medical care can grow up healthy.”
Please note that KB Kookmin Bank is a leading bank in Korea, a member of the biggest financial group – KB Financial Group, with the largest customer base and branch network in the nation. The bank is also leading the digital finance era, providing differentiated financial products and services engineered by its innovative financial know-how. Learn more at www.kbfg.com