ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ និង ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានចុះអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា (MoU) ស្តីពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការយុទ្ធសាស្ត្រផ្នែកភស្តុភារ នៅថ្ងៃទី 18 ខែសីហា ឆ្នាំ 2026 នៅការិយាល័យប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា។
អនុស្សរណៈនេះត្រូវបានចុះហត្ថលេខាដោយ លោក រី វណ្ណា ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ និង លោក ថេន សំវិសុទ្ធ អគ្គនាយកប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ដោយមានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំនៃស្ថាប័នទាំងពីរជាច្រើនរូប។
តាមរយៈអនុស្សរណៈនេះ ភាគីទាំងពីរនឹងសិក្សា និងស្វែងរកឱកាសប្រើប្រាស់បណ្តាញភស្តុភារ និងសេវាដឹកជញ្ជូនទូទាំងប្រទេសរបស់ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ដើម្បីគាំទ្រដល់ប្រតិបត្តិការ និងការចែកចាយរបស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់។ បន្ថែមពីនេះ ភាគីទាំងពីរនឹងផ្តល់ការគាំទ្រដល់ផលិតផល និងសេវាកម្មរបស់គ្នាទៅវិញទៅមក។

KB PRASAC Bank and Cambodia Post (CP) have signed a Memorandum of Understanding (MoU)
KB PRASAC Bank and Cambodia Post (CP) have signed a Memorandum of Understanding (MoU) on Strategic Logistics Cooperation on 18 August 2026 at the Office of Cambodia Post.
The MoU was signed by Mr. RY Vanna, President & CEO of KB PRASAC Bank, and Mr. Then Samvisoth, Director General of Cambodia Post, and attended by many senior officials from both institutions.
Under the MoU, the two parties will explore opportunities to leverage Cambodia Post’s nationwide logistics and delivery network to support KB PRASAC’s operational and distribution needs. Furthermore, both institutions also provide mutual support of products and services.