ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ឧបត្ថម្ភសន្និសីទធនាគារនៅកម្ពុជាលើកទី 5
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ មានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយ ក្នុងការចូលរួមចំណែកយ៉ាងសកម្មដើម្បីជំរុញស្ថិរភាពហិរញ្ញវត្ថុ និងនិរន្តរភាពនៃប្រព័ន្ធធនាគារ នៅកម្ពុជា
ក្នុងនាមជាគ្រឹះស្ថានធនាគារពាណិជ្ជឈានមុខ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ មានក្ដីរំភើបរីករាយដែលបានក្លាយជាអ្នកឧបត្ថម្ភធំ Diamond Sponsor ក្នុងសន្និសីទធនាគារនៅកម្ពុជាលើកទី 5 ក្រោមប្រធានបទ «ការពង្រឹងសុចរិតភាពហិរញ្ញវត្ថុ ជំនឿទុកចិត្ត និងទំនុកចិត្តក្នុងប្រព័ន្ធធនាគារ» ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ លោកជំទាវបណ្ឌិត ជា សិរី ទេសាភិបាលធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ដែលប្រព្រឹត្តទៅនៅរាជធានីភ្នំពេញ នាថ្ងៃទី 19-20 ខែសីហា ឆ្នាំ 2026 ។
វេទិកានេះ មានការអញ្ជើញចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់ក្នុងវិស័យធនាគារ និយតករ អ្នកតាក់តែងគោលនយោបាយ វាគ្មិនមកពីតំបន់អាស៊ាន ដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ និងអ្នកជំនាញពាក់ព័ន្ធ ចូលរួមធ្វើបទបង្ហាញ និងកិច្ចពិភាក្សា លើប្រធានបទសំខាន់ៗ រួមមាន ស្ថិរភាពវិស័យធនាគារ គុណភាពឥណទាន ការដោះស្រាយបំណុល សុចរិតភាពហិរញ្ញវត្ថុ AML/CFT និងទណ្ឌកម្ម ការការពារអតិថិជន តួនាទីរបស់មជ្ឈមណ្ឌលការពារអ្នកប្រើប្រាស់សេវាហិរញ្ញវត្ថុ (FCPC) ទំនុកចិត្តសាធារណៈ ការទូទាត់ឆ្លងដែន និងសុវត្ថិភាពឌីជីថល។
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បន្តប្តេជ្ញាចិត្តរួមចំណែកលើកកម្ពស់ស្ថិរភាព និងភាពធន់នៃវិស័យធនាគារ ពង្រឹងស្តង់ដារអភិបាលកិច្ច និងការគ្រប់គ្រងហានិភ័យ ព្រមទាំងផ្តល់សេវាហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយសុវត្ថិភាព តម្លាភាព និងទំនុកចិត្តជូនអតិថិជន និងសហគមន៍។

KB PRASAC Bank is pleased to actively contribute to fostering financial stability and ensuring the sustainability of the banking sector in Cambodia
As a leading commercial bank, KB PRASAC Bank is proud to serve as a Diamond Sponsor for The 5th Cambodia Banking Conference, held under the theme “Preserving Stability, Strengthening Financial Integrity, Trust and Confidence in the Banking System,” held under the high presidency of H.E. Dr. Chea Serey, Governor of the National Bank of Cambodia, taking place in Phnom Penh on 19–20 August 2026.
This conference brings together senior banking executives, regulators, policymakers, ASEAN speakers, development partners, and key industry stakeholders to exchange insights and engage in strategic discussions on critical priorities shaping the banking sector, including banking sector stability, credit quality and debt restructuring, financial integrity, AML/CFT and sanctions compliance, consumer protection and the role of the Financial Consumer and Protection Centre (FCPC), as well as public trust, cross-border payments and digital security.
KB PRASAC Bank remains steadfast in its commitment to supporting the resilience and stability of the banking sector, upholding high standards of corporate governance and risk management, and delivering secure, transparent, and trustworthy financial services to our valued clients and the broader community.